PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1008}
8,0 167 950
ocen
8,0 10 1 167950
7,5 36
ocen krytyków
Rain Man
powrót do forum filmu Rain Man

10/10

ocenił(a) film na 9

Jeden z najlepszych filmowych scenariuszy, jedna z najlepiej odegranych ról w historii kina. W tym filmie nie ma klimatu, 'Rain Man' to czysta magia. Dla takich historii kino powstało. Rewelacyjny, niesamowicie naturalny Tom Cruise w tym filmie zostaje dosłownie zmiażdżony potęgą gry Dustina Hoffmana. Coś niesamowitego. Bynajmniej marginalizowanie wartości, jaką wniósł Cruise do tego filmu byłoby niewłaściwe. Obaj panowie stworzyli niesamowity filmowy duet. Obaj w pełni podołali zadaniu, z tą tylko różnicą, że Hoffman zrobił coś więcej. To po prostu trzeba zobaczyć.
Nie należy również zapominać o pięknej Valeria Golino. Ten wdzięk, ta uroda, ten akcent! W tej kobiecie można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Przecudna wisienka na wspaniałym torcie.
10/10

navi69ator

A ja sie troche zawiodlem, czegos mi zabraklo, nie poczolem tej magi. Dla mnie film na 7.

ocenił(a) film na 9
piotrek90007

Mam to samo, tyle że z "Taksówkarzem" :) Strasznie się na tym filmie zawiodłem. Jedyna rada to za jakiś czas spróbować obejrzeć film ponownie. Oczywiście w oryginale, bez żadnych lektorów. Bardzo możliwe, że za drugim razem się spodoba. :)

navi69ator

Napewno obejrze drugi raz, oczywiscie bez lektora i zobaczymy:) nie wiem czy sie ze mna zgodzisz ale przynajmniej ja tak mam ze ocena czesto zalezy od mojego nastroju i samopoczucia w danej chwili i bardzo mozliwe ze dlatego troche nizej ocenilem ten film.

ocenił(a) film na 9
piotrek90007

Każdy tak ma :) Aczkolwiek nie zwalałbym całej winny na nastrój. Po prostu niektóre świetne filmy nie trafiają do końca w nasze gusta i żeby w pełni móc je docenić, musimy troszkę... pocierpieć ;) Ale tylko prawdziwy kinoman gotów jest obejrzeć kilkukrotnie film, który mu się nie spodobał, tylko po to żeby dostrzec kunszt jego wykonania. Ja za takiego się nie uważam, dlatego od ponad roku zabieram się za tego "Taksówkarza". Może dzisiaj w końcu się uda :)

ocenił(a) film na 6
navi69ator

Bardzo mnie irytowal Tom, i gra jego partnerki. Dustin genialny. Muzyka fatalna, nie wiem jakim cudem Zimmer dostal za nia oskara.

ocenił(a) film na 8
Pagderic

Nie dostał oskara tylko nominację. Swoją drogą bardzo dobra muzyka (szczególnie motyw przewodni), nie wiem czemu Ci się nie spodobała.

ocenił(a) film na 6
jankotelegazeta23

http://www.youtube.com/watch?v=TChAEXxri1s

To brzmi jak muzyka z McGyvera.

ocenił(a) film na 8
Pagderic

chyba nie masz na myśli tej piosenki: http://www.youtube.com/watch?v=vGIo-tqQkoQ?

ocenił(a) film na 6
jankotelegazeta23

Nie pamietalem jak dokladnie brzmi muzyka z McGyvera, ale taka przypomina, i pasowalaby.

ocenił(a) film na 8
Pagderic

Już pomijam fakt że te piosenki nie są do siebie podobne. Tym bardziej że muzyka z McGyvera jest raczej pogodna i poprawia mi humor, a ta Zimmera wręcz odwrotnie.

ocenił(a) film na 6
jankotelegazeta23

Ale ta muzyka pasowalaby do McGyvera tak, czy tak. Nie ma w niej nic, co mogloby sie podobac.

ocenił(a) film na 8
Pagderic

ja jednak uważam że nie pasuje i tyle

ocenił(a) film na 9
navi69ator

Co do oceny, wypada się tylko pod tym podpisać.
Uzupełniająco, warto poczytać o pierwowzorze postaci odgrywanej przez Hoffmana http://supermozg.gazeta.pl/supermozg/1,97454,8925746,Kim_byl_prawdziwy_Rain_Man_ .html

użytkownik usunięty
navi69ator

Zgadzam się, film absolutnie genialny. Fajnie ukazana zmiana relacji i zachowań między braćmi i przede wszystkim wyśmienity scenariusz. Parę momentów było naprawdę zabawnych a Hoffman zmiażdżył system tą rolą - po prostu był niesamowity.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones