PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1008}
8,0 167 878
ocen
8,0 10 1 167878
7,5 35
ocen krytyków
Rain Man
powrót do forum filmu Rain Man

To nie prawda, że "Rain Man" jest filmem zapomnianym. Po prostu brakuje słów żeby go opisać, bo nawijanie przez cały czas o genialnych rolach Cruisea i Hoffmana staje się nudne. Przemiana, jaką pod wpływem brata przechodzi Charlie, jest jedną z najwiarygodniejszych w historii kina a autyzm, świetnie naśladowany przez Hoffmana to choroba zarówno straszna jak i fascynująca.

użytkownik usunięty
entyn

fascynująca?
nie mam pojęcia czemu sądzisz, że jest ona fascynująca?

ocenił(a) film na 9

Wykałaczki i dolary
Czemu sądzę że autyzm jest fascynujący? Odpowiedź jest prosta. "Rain Mena" po raz pierwszy zobaczyłem będąc młodym chłopcem, który sobie nie wyobrażał sytuacji w której ktoś ogarnia wzrokiem wykałaczki i już wie ile ich jest, a nie potrafi policzyć paru dolarów. Od tamtego czasu nakręcono już parę innych filmów o tej chorobie ale Raymond na zawsze pozostanie dla mnie archetypicznym autystą.

użytkownik usunięty
entyn

kapuje
też oglądałem ten film wiele lat temu i pamietam, iż zrobił na mnie duże wrazenie.tak jak i awakening. poizdrwaiem i dziekuję za list.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones