PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1008}
8,0 167 779
ocen
8,0 10 1 167779
7,5 35
ocen krytyków
Rain Man
powrót do forum filmu Rain Man

I marze o tym żeby powstał film,dokument albo chociaż filmik na yt który nie ukarze autystykow jako zabawnych,łagodnych wiecznych dzieci
(oczywiście tacy autystycy tez się zdarzają)
Nie stygmatyzuje
Ale jednak chodzac z autystykiem na terapie i pilnujac go często w szkole łatwo zauwazyc ze autystycy niestety w większości są agresywni
To nie jest życie jak w bajce
Autystyk przy napadzie szału potrafi zdemolować pol domu albo zrobić krzywdę innym
I nie mówię tutaj ze należy ich piętnować za to
absolutnie nie
Należy pokazywać jak to wyglada z tej mniej przyjemnej strony
Bo społeczeństwo traktuje agresywnych autystykow jako rozwydrzonych gówniarzy
Nikt nie myśli ze takie zachowanie może być wynikiem właśnie tego
Przez to ze wszczedzie pokazuje się autyzm jako coś prostego do opanowania i zabawnego
I później na nic mówienie co jest wynikiem takiego zachowania
Bo jako siostra autystyka nie raz słyszałam ze oni się tak nie zachowują
I to od ludzi bez żadnej styczności z osobami chorymi na autyzm
Poprostu od ludzi którzy obejrzeli coś w internecie i nie dość ze nie okazują wsparcia (oczywiscie nie jest to jakieś obowiązkowe) rodzina w których są osoby z autyzmem czy tez jakimikolwiek nawet chorobami psychicznymi to jeszcze dokładają bólu
Nie chce przez ten komentarz powiedzieć ze wszyscy są agresywni
Ale tacy również istnieją
I uwierzcie jest ich więcej
I opieka nad taka osoba jest ciężka
Tym bardziej przez nie zrozumienie społeczeństwa które jak czegoś nie widzi ( mówię tutaj o tym ze autyzmu nie widać na pierwszy rzut oka jak Np. Zespołu downa) to według nich to nie istnieje

Sandra1111111111

Niestety, a jeszcze ciągle słyszę, że każdy autystyk jest do tego geniuszem. Napisał mi tak nawet tutaj jakiś chłop na forum innego filmu, że on ma córkę z autyzmem i wszystkie dzieci z autyzmem są genialne, a jeśli ja uważam, to jestem taka i owaka, hahaha. Pewnie gdyby taki film powstał, zaraz by się odezwali jacyś ludzie z jakichś dziwnych organizacji i żądali zbojkotowania takiej produkcji. Zostałam niejeden raz zaatakowana przez osobę autystyczną. Nie jest to nic miłego, tacy ludzie nie rozumieją ,,nie" i nie mają zahamowań, po prostu robią, co chcą. Przykład: kiedyś znajomy ze studiów znienacka mocno mnie złapał w autobusie, zaczęłam krzyczeć, żeby mnie puścił, nie mogłam się wyrwać, bo trzymał mnie jak w imadle. Okładałam go pięścią, żeby wreszcie mnie uwolnił, nie chciał tego zrobić. Potem się dziwił, że go unikam. Innym razem żądał od wszystkich moich koleżanek i ode mnie tego, żebyśmy z nim chodziły (oczywiście pojedynczo, nie że naraz). Nie rozumiał, że ,,nie" oznacza ,,nie" i że po prostu jego robotyczny ton głosu, maniakalne wracanie do tego samego tematu, nachalność na maksa itd., są zwyczajnie odstręczające i że jeśli jesteśmy w danej chwili same, to nie mamy żadnego obowiązku z nim chodzić, bo on tak chce.

niunia123_filmweb

A jeśli ja uważam inaczej niż on*

Sandra1111111111

Dodam też inną sytuację, inny autystyczny znajomy: spowodował wypadek samochodowy, w którym osoba trzecia odniosła obrażenia, leciała jej krew itp. Opowiadał mi to jako zabawną historię, śmiejąc się, tzn. mówiąc: ha. Ha. Ha. To było śmieszne. Ha. Ha. Ha. Rozmowy mogą się kręcić tylko wokół nich: Ja robiłem to, ja robiłem tamto. Ja ja ja ja, moje moje moje, mnie mnie mnie. Gdy kiedyś chciałam opowiedzieć, co u mnie słychać, więc wtrąciłam w bardzo długi monolog w kółko o tym samym: Słuchaj, byłam tutaj i nie uwierzysz..., usłyszałam: Cicho bądź, to nieważne, a co mnie to obchodzi, opowiem ci lepiej, co ostatnio robiłem. Szczęka mi opadła, że można być tak chamskim. Zwróciłam mu uwagę, że to niemiłe, olał to kompletnie i klepał dalej jak katarynka, jakby nic się nie stało. Nie chce się po prostu utrzymywać kontaktów, bo takie jednostronne monologi w kółko i w kółko o tym samym, tym samym monotonnym głosem, bez żadnej intonacji są nużące. To nie jest rozmowa, to są po prostu dwa monologi.

niunia123_filmweb

Są różni autyści. Ten mógł być dodatkowo "niewychowany".

Sandra1111111111

Laska ale ja tutaj mówię o tym ze jest to poważne zaburzenie a ty się zachowujesz jakby oni sami z własnej woli się tak zachowywali
Współczuje doświadczeń
Ale twoja wypowiedz jest krzywdząca
Ja wiem jacy są tacy ludzie
Większość z tych których znam
Prawie wogole nie mówi
Co nie znaczy ze niektórzy nie są natrętni
Ale trochę szacunku
Bo oni nie zdają sobie sprawy z tego co robią
Mówię ze jest ciężko
Ale nie uważam aby wyśmiewanie się z takich osób jest okej

Sandra1111111111

nikogo to nie obchodzi że są chorzy i mają problemy, i że z czegoś sobie nie zdają sprawy, skoro zachowują się w ten sposób, czyli niebezpiecznie, to powinni być odseparowani od innych.

ocenił(a) film na 8
Vitcher

Ale agresja nie jest cechą autystyczną, a osobowościową, wynikającą z niezaspokojonych potrzeb emocjonalnych i braku umiejętności zdrowego radzenia sobie z emocjami. Teza autora wątku jest nietrafna, klasycznie, korelacja to nie kauzacja.

Sandra1111111111

Rozumiem ze to przykre doświadczenie ale trochę zrozumienia
Nie każdy ma to szczęście żeby urodzić się zdrowym
Choroby i zaburzenia psychiczne często sprawiają ze nie rozumiemy otaczającego nas świata
I nie zdajemy sobie sprawy z naszych czynów
To nie jest zwykle chamstwo człowieka który robi to naumyślnie

ocenił(a) film na 8
Sandra1111111111

Autyzm nie jest chorobą psychiczną, nawet odchodzi się o określania go zaburzeniem. Inna kwestia - autyzm jest skalą, i różne osoby, znajdują się w różnych punktach tej skali, więc autyzm może też przybierać łagodniejsze formy.

Sandra1111111111

Ale ktoś pytał, tak w ogóle ?

ocenił(a) film na 5
sahsillmaril

Ja pytałem, nie można napisać czegoś na forum, bo jakiś sahsillmaril się zesra?

TeddyBoys95

Jak na razie to Ty tu się zesraleś, wielki obrońco :D

sahsillmaril

Niestety wygląda jakbyś to ty się jednak zesrał. Taka diagnoza pobocznego obserwatora.

sahsillmaril

@sahsillmaril uninstall

Sandra1111111111

Chorego na autyzm? Autyzm to nie choroba, a zaburzenie, mówienie o "chorych na autyzm" jest niestosowne.

ocenił(a) film na 8
watykan5g

Odchodzi się od mówienia o autyzmie, jako zaburzeniu, a zaczyna traktować, jako odmienną ścieżkę rozwoju.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones