PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1008}
8,0 167 941
ocen
8,0 10 1 167941
7,5 36
ocen krytyków
Rain Man
powrót do forum filmu Rain Man

to jest po prostu bardzo dobry film. Dałam 9, ale powinnam była dać 10, co niniejszym oświadczam :)

ocenił(a) film na 8
Ania_z_Zielonego

Trochę za dużo:):):)
Dałem 7, potem zlitowałem się i poprawiłem na 8.
Rewelacyjny film to nie jest, tym bardziej arcydzieło.
Jest bardzo sprawnie zrealizowany pod każdym względem, od podręcznikowego wręcz scenariusza (zwroty akcji, te sprawy, wszystko w odpowiednim momencie), przez zdjęcia, montaż i tak dalej. Aktorsko też OK, choć... kto patrzy na grę aktorską, kiedy ma do czynienia z gwiazdami?:):):)
Wymowa "pozytywna" i "poprawna politycznie".
Wzruszający do łez...
Realizatorzy szli po swoje i dostali swoje.
Widzowie są zadowoleni.
Nie ma na co narzekać, jest co chwalić, tylko...
Jakieś to dla mnie za gładkie...

ocenił(a) film na 9
candn_filmweb

Oceniam z punku widzenia widza ("nomen omen" mi wyszedł :)).
Żadne zgrzyty - związane z grą aktorów czy innymi kwestiami technicznymi - nie zakłóciły mi oglądania. (Jest to nie tyle plus, ile brak minusa - tak powinno być). Dzięki temu mogłam niejako wejść w akcję i przeżywać ją od wewnątrz - a jest co przeżywać.
Notabene, nie zdziwię się zbytnio, jeśli kiedyś tam będzie można faktycznie wejść w akcję filmu (cokolwiek to znaczy) i nie tylko ją obserwować i przeżywać, ale i w niej uczestniczyć. Taka interaktywność i na tym polu...
To, że taki czy inny temat jest akurat poprawny politycznie, mam gdzieś, jak i całą tę pp. A ten temat jest przecież równocześnie nie pp. Gdy w szkole usłyszałam na lekcji historii (dawno temu :)) o eksterminacji niepełnosprawnych w Sparcie, nie dowierzałam, że mogło tak być. Już dowierzam. Historia się powtarza nie tylko w tym zakresie, zresztą.
W każdym razie temat osób niepełnosprawnych jest tematem wspaniałym, jak i świat tych osób czy one same. I to właśnie - w sposób wręcz cudowny - ukazał ten film. Niezapomniany film.

ocenił(a) film na 8
Ania_z_Zielonego

Toteż pisałem, że film "wchodzi świetnie":):):)
Nie jego wina, raczej zaleta.
Filmy są dla widzów (nie dla krytyków), a Hollywood (dbając o własny interes, nie bądźmy naiwni) uczyło się robić filmy "dla ludzi" (i szybko nauczyło), kiedy Europejczycy (i Ruscy) wymyślali teorie, mody i "szkoły":):):)
Nadal jednak nie uważam tego filmu za genialny.
Jest profesjonalny i w tym świetny, a może nawet rewelacyjny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones