PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1008}
8,0 167 950
ocen
8,0 10 1 167950
7,5 36
ocen krytyków
Rain Man
powrót do forum filmu Rain Man

Mimo wszystko chyba miałem zbyt wygórowane oczekiwania. Spotkałem się z tak ogromną ilością pozytywnych opinii na temat 'Rain Man', że stworzyłem sobie obraz filmu doskonałego, a moim zdaniem nieco jednak do tego zabrakło. Może to przez nieco pretensjonalną rolę Cruise'a, może prze koniec końców nieco przewidywalny i ograny schemat scenariusza... Chyba za dużo wymagałem i dlatego mimo niewątpliwej wysokiej jakości odczuwam niedosyt. Mimo to lekki żal człowieka ogarnia, że już nie robią takich filmów, które rzeczywiście zasługują w pełni na wszystkie nagrody, których kreacje aktorskie - nieziemskiego wręcz Hoffmana w roli sawanta - pamięta się na długo. Nawet jeśli niedosyt - niech każdy niedosyt będzie tak świetnym filmem.

Kruczysko

Mam podobne odczucia.

Spodziewałam się arcydzieła, dostałam bardzo dobry film. Choć nie wpisuje się do grona moich ulubionych.

Kruczysko

Mam podobne odczucia.

Nie będę się już rozpisywał, bo nie jestem w humorze :p

ocenił(a) film na 10
Kruczysko

rozumiem ze wobec drive i zielonej mili nie miales wygorowanych oczekiwan ?

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

Wobec 'Drive' nie i zostałem ogromnie zaskoczony i zauroczony klimatem tego filmu, no i rzecz jasna cudowną muzyką, przez co film nie daje mi spokoju cały czas, chodzi za mną i ogromnie miło go wspominam, od 'Zielonej Mili' oczekiwałem bardzo wiele, dużo więcej od 'Rain Mana' i w przeciwieństwie to tego filmu wszystkie zostały spełnione z nadwyżką.

ocenił(a) film na 10
Kruczysko

czyli krotko: nie znasz sie

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

Uwielbiam takie wypowiedzi :D Moja racja jest racja najmojsza! Równie dobrze mogę powiedzieć, że Ty się nie znasz i zapewne będę bliżej prawdy. Po prostu kocham to, "ja mam rację, Ty racji nie masz, ale nie uzasadnię tego, w ogóle po co mam to robić, skoro jestem najmądrzejszy, a wokół mnie sami idioci"?

ocenił(a) film na 10
Kruczysko

dobra naprawde nie interesuje mnie twoje zdanie czy twoje oceny czy tym bardziej wyswiechtane pseudo-aluzje majace byc odwroconymi moralitetami. ciekawe ze pisza to wlasnie ludzie o slabym poziomie gustu.

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

Innymi słowy mam rację. Nie potrafisz przynajmniej obronić swojego zdania, jedynie rzucasz w powietrze przekonanie o wyższości swoich racji, a jeśli ktokolwiek ma inne zdanie to musi być idiotą. Gratuluję podejścia, mimo to proponowałbym je zmienić.

ocenił(a) film na 10
Kruczysko

racje ktora sobie sam przypisales na podstawie jakis pseudo-analiz? jak wolisz i lubisz ...
po co?
gust nabywa sie z czasem, nikt sie z nim nie rodzi. nie stawiam sobie zadnej misji.
nikogo nie nazwalem idiota.
nie interesuja mnie twoje propozycje

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

i o gustach się nie dyskutuje. Zwłaszcza jeśli trudno zachować obiektywizm. Jak w powyzszym przypadku :)

ocenił(a) film na 10
paulazaz

jaki obiektywizm? czyjes zdanie jest zawsze SUBIEKTYWNE, chyba ze potwierdza/przypomina fakty
o gustach tych rozmowcow nie dyskutuje bo nie ma o czym

ocenił(a) film na 7
DonVitoCorleone

spoko, kolejny bufon, tylko Ty się znasz i nikt inny... biednym jesteś człowiekiem :]

Kruczysko, mam dokładnie takie same odczucia :)

ocenił(a) film na 10
Phoenix_15

kolejny nieznajacy sie a wypowiadajacy

masz dokladnie taki sam slaby gust

ocenił(a) film na 10
Phoenix_15

oczywiscie powstrzymam sie od komentarza na temat twoich ocen

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

bardzo dobrze, że się powstrzymasz. Mniej krwi napsujesz ludziom

ocenił(a) film na 10
paulazaz

nie mialem takiego zamiaru

ocenił(a) film na 7
DonVitoCorleone

Film dobry. Jego głównym atutem jest ukazanie autyzmu w prawdziwej postaci. Widać, że reżyser odrobił lekcje w tej kwestii.

ocenił(a) film na 10
JasonKrueger

jak i swietna gra aktorow. no i ciekawosc i przyjemnosc z ogladania, autentyczne szczere emocje

ocenił(a) film na 5
DonVitoCorleone

DH jak zwykle dobry, TC jak zwykle z jedną miną. Do tego niedoróbki scenariusza (biznes z Lamborghini - kto tak biznes prowadzi?, naiwna scena w windzie). Spodziewałam się więcej czytając recenzje.

ocenił(a) film na 10
polacca

najlepsza rola cruisa. film piekny madry i rewelacyjny

ocenił(a) film na 5
DonVitoCorleone

no fakt, lepiej to on nigdy nie zagrał :D

DonVitoCorleone

A według mnie to on się zna, a Ty się nie znasz, więc przegrywasz 4 głosami. Chociaż nie..
Wygrałeś. Bo Ty masz przecież zawsze racje! Ty się znasz najlepiej przecież i nie musisz tego bronić nawet. Nadajesz się na polityka. Oni też uważają ,że się znają najlepiej i mają zawsze racje a innych zdanie ich nie obchodzi. No chyba ,że zdanie innych będzie takie samo jak Twoje. Wtedy przyznasz im racje. W takim razie zgadzam się z Tobą. To co teraz i ja się znam? Mogę innym mówić ,że nie mają racji? Jesteś geniuszem wiesz?

ocenił(a) film na 10
Radbun

o co chodzi

ocenił(a) film na 9
Kruczysko

piszac ze zauroczony jestes muzyka z "Drive" troche sie pograzasz dlatego, że muzyka tam to tandetny mix popu z elektro, co oczywiscie jest zamierzone i swietnie wchodzi w klimat filmu ale sluchanie soundtracku graniczy z przyznaniem sie do lubienia disco-polo. pastiz muzyczny to pastiz : ) mialo byc ale staroc i takie bylo ale jesli oceniasz jako klimatyczna muzyka do filmu to sie zgodze jednak jesli oceniasz te utwory jako swietne to widze tutaj problem. Dodam tez ze Zielona Mila jest fajna ale nie powinno sie porownywac takich filmow do "Rain Mana" :P Jest pare takich filmow ,których sie nie porownuje do innych poprostu jak Godfathera, łowcy jeleni Czasu apokalipsy, Taxi Drivera czy wlasnie Rain Mana. Mozna wymienic takich moze z 30? A zielona Mila jest filmen znakomitym ale z calkowicie innej polki i mysle ze dla mniej wymagajacej widowni, ale to moje zdanie. pozdrawiam serdecznie!

ocenił(a) film na 8
Pyramid_Head

Jeśli uważasz to za 'tandetny mix popu z elektro', 'to widzę tu problem' ;) Polecam posłuchać całego, pełnego soundtracku - bo ani to tandetne, ani tym bardziej nie jest to mix popu z elektro (vide 'Oh My Love' Ortolani). Ale to akurat nie temat do roztrząsania w temacie o 'Rain Manie', tak samo jak jakiś 'filmów, do których się nie porównuje'. Bo można porównywać do wszystkich.

ocenił(a) film na 5
Kruczysko

Mam to samo, jak dla mnie film nie przetrwał proby czasu, a od roli Boskiego Toma aż bolą zęby.

ocenił(a) film na 10
polacca

gwarantuje ze przetrwalo

ocenił(a) film na 5
DonVitoCorleone

tobie się podoba, a ja uważam film za powierzchowny i naiwny. Powtarzanie w kółko że jest fajny nie zmieni mojego zdania.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
polacca

...podpisuje po Twym bo akurat

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

...oczywiście że przetrwało...Mi film się podoba,utkwił mi w pamięci a miałam niewiele lat oglądając go po raz pierwszy,wracam do niego.Jest to typowe kino lat 80' z hakiem,dobre kino...może niektórzy oczekują więcej akcji oraz zrażają się do Toma C.Fakt że w życiu jest popapranym typem (stała się,z pewnością ma bardzo wpływowy charakter a jego pieniądze są sekcie bardzo potrzebne) to nie znaczy że jest złym aktorem.Ja z przyjemnością oglądam jego grę aktorską w wielu filmach.

ocenił(a) film na 8
Kruczysko

Ja też za bardzo się nastawiłem na "arcydzieło" a po obejrzeniu ok, bardzo dobry film ale bez przesady, 10/10 to nie.

ocenił(a) film na 7
mk34

no, też myślałem że będzie lepszy... Jednak dla obejrzebn

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones